تصویر لودر

با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری

رویداد نمایشگاهی مساله محور سازمان اقتصادی کوثر با تاکید بر اقتصاد دانش بنیان

درباره رویداد

اولین رویداد معرفی نیازهای فناورانه سازمان اقتصادی کوثر در بستر نمایشگاه توانمندی‏‌ها و پتانسیل‏‌های سازمان اقتصادی کوثر در هفته اول اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد. این رویداد با همت موسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر در احصاء نیازهای شرکت‏‌های تابعه سازمان اقتصادی عملیاتی شده است.

فرایند احصاء نیازها، شامل مراحل بازدید تخصصی از شرکت تابعه و جلسات کارشناسی با متخصصین شرکت‏‌ها بوده است. پس از استخراج لیست اولیه نیازها و اولویت‏‌بندی آن‌ها، بیانیه نیاز تفصیلی به همراه حداقل داده‌‏های لازم جهت دریافت طرح استخراج شده است. فرمت نیازنامه (RFP)، برای بعضی از نیازهایی که دارای پیچیدگی بیشتر بوده و خود نیازمند محاسبات والزامات دقیق‏‌تری بودند، تدوین شده است.

نوآوران، استارت‏آپ‏‌ها و شرکت‌‏های دانش‏‌بنیان می‏‌توانند در محل نمایشگاه بین‏‌المللی تهران، در رویداد معرفی نیازهای سازمان اقتصادی کوثر شرکت نموده و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از غرفه‌‏های شرکت‌‏ها بازدید نمایند. همچنین در زمان مقرر طرح‏‌ها و ایده‌‏های خود را جهت بررسی و داوری در این سایت و در صفحه هر نیاز فاورانه بارگزاری نمایند.

مزیت های رویداد

نیازهای واقعی شرکت‌‏های تجاری

ایجاد بازار اولیه برای فناوری‌‏های نوین

ارتباط با متخصین و مشاورین صنعتی

حمایت از سطح ایده تا تجاری‏‌سازی فناوری

زمان ارسال طرح برای نیازهای داری RFP، از ۲۰ اسفند تا ۲۰ فروردین و برای بقیه نیاز‌ها، از ۵ اسفند تا ۲۰ اسفند می‌باشد.

زمان‌بندی رویداد

زمان ثبت نام جهت شرکت در رویداد

  • ۱۰ تا ۳۰ بهمن

۱۰ تا ۳۰ بهمن

Read More
۱۰ تا ۳۰ بهمن
۲ تا ۵ اسفند

زمان ارسال طرح

  • ۵ تا ۱۹ اسفند

۵ تا ۱۹ اسفند

Read More
۵ تا ۱۹ اسفند
۲۰ الی ۲۳ اسفند

زمان داوری

  • ۲۰ الی ۲۳ اسفند

۲۰ الی ۲۳ اسفند

Read More
در هر روز چه میگذرد؟

تفکیک موضوعی روز های رویداد

جوایز رویداد رویش

جوایز رویداد رویش

  • خرید محصول فناورانه
  • سرمایه گذاری توسعه فناوری
  • سرمایه ‏گذاری توسعه و تجاری سازی محصول
  • گرنت حمایت از ایده‌‏های فناورانه و طرح‏‌های پژوهشی

سوالات متداول

مخاطبین اصلی رویداد چه کسانی هستند؟

حضور در رویداد برای کلیه نوآوران و فناوران در سطوح مختلف دانشجویی، هسته های فناور، استارت‏اپ‏‌ها و شرکت‏‌های دانش بنیان مرتبط با حوزه‏‌های نیازها توصیه می‌‏شود.

مالکیت معنوی و حفظ محرمانگی طرح های ارسالی چگونه است؟

مالکیت مادی و معنوی طرح‏‌های دریافتی متعلق به ارسال کننده طرح است. در صورت سرمایه‌‏گذاری بر روی طرح، در بستر یک قرارداد نحوه مشارکت در مالکیت مادی و معنوی توافق می‏‌شود. رویداد رویش متعهد به حفظ محرمانگی طرح‏‌های دریافتی است.

پس از رویداد چه فرایندی انجام می‌‏شود؟

پس از داوری و انتخاب طرح‏‌های برتر، بر اساس نوع طرح دریافتی، می‏‌تواند منجر به خرید محصول، سرمایه‌‏گذاری توسعه فناوری و یا تجاری سازی محصول و یا حمایت از طرح پژوهشی شود. لازم به ذکر است انتخاب به عنوان طرح برتر، متضمن عقد قرارداد نمی‌‏باشد.

آیا رویداد رویش از ایده‏‌ها هم حمایت می‌‏کند؟

بله دانشجویان و نخبگان نیز می‏‌توانند ایده‌‏های فناورانه خود را به رویداد ارسال نموده تا در صورت انتخاب در شتاب‏دهنده رویاک به توسعه طرح وایده خود بپردازند.

آیا شرکت در رویداد محدودیت استانی دارد؟

خیر، کلیه شرکت‏‌های دانش‏‌بنیان و نخبگان کشوری از هر استان می‏توانند دراین رویداد شرکت نمایند و در صورت انتخاب از حمایت‌‏ها و مزایای این رویداد بهره‌‏مند شوند.

آیا می‌‏توان در رویداد به صورت مجازی شرکت نمود؟

کلیه بخش‏‌های رویداد به صورت مجازی نیز قابل انجام است. تنها در مرحله نهایی داوری، تیم‏‌ها باید به صورت حضوری به دفاع از طرح خود بپردازند.